BLOG

Binance Yeni Giren Coinler

Yeni kripto paralar her zaman ortaya çıkıyor ve Bitcoin ya da Ethereum gibi daha oturmuş dijital varlıklara meydan okuyor. Tüm bu yeni çıkışları takip etmek zorlaşabiliyor. Bu yüzden de CoinMarketCap olarak yeni çıkan tüm dijital para birimlerini tek noktada topladık. Bu sayfada en yeni dijital varlıkların isimlerini, sembollerini ve ne zaman eklendiklerini görebilirsiniz. Bir coin’in toplam piyasa değeri ve dolaşımdaki arzı ile ilgili bilgileri toparlamak biraz zaman alabiliyor, ancak bu bilgilere eriştiğimiz an sayfayı güncelleyeceğiz. Ayrıca her bir kripto paranın anlık fiyatı ve işlem hacmini son 24 saate kadar dakikası dakikasına takip edebilirsiniz.

Yeni DeFi token’ları

Kripto piyasalarının en fazla büyüyen alanlarından biri de elbette merkeziyetsiz finans. Kısaca DeFi adıyla bilinen bu sektörde token’ların büyük çoğunluğu yönetişimle ilgili işliyor ve sahiplerine, bir ağ üzerinde teklif edilmiş iyileştirmeleri oylama hakkı tanıyor. Diğerleri, staking ödüllerini dağıtmak için kullanılıyor.

Yeni kripto varlıkları değerlendirirken, kendi araştırmanızı yapıp, bir projenin token ekonomisi hakkında olabildiğince çok şey öğrenmek kritik önem taşıyor. Genelde bir girişimin web sayfasında bulunan teknik dokümanlar (whitepaper), bir dijital varlığın fark yaratan yanlarını, kullanım alanlarını ve geleceğe yönelik yol haritasını sunarak genel bir yönlendirme sağlıyor. Öte yandan, bazı yeni kripto paraların ilk günlerinde çok hızlı yükselişler yakalayıp, kısa süre sonra ansızın büyük çöküşler yaşayabileceğini unutmayın.

Kripto paraların ilk dönemlerinde, yeni token’ları piyasaya sürmenin popüler yöntemlerinden biri de ilk kripto para arzı (ICO) idi. Bu yöntemde altcoin’ler yatırımcılara satılsa da, projenin kendisinde bir hisse sahipliği verilmedi. Bugünlerde, menkul kıymet token arzı ve ilk borsa arzı ICO’lardan çok daha yaygın olarak gerçekleştiriliyor.

İlgili Bağlantılar:

Ethereum blockchain hakkında daha fazla bilgi edinin

Derin bakış: Merkeziyetsiz finans nedir?

Kripto para yatırımı yapmadan önce bilmeniz gereken dokuz şey

Yeni Kripto Paralar Nasıl Satın Alınır

En yeni dijital paralar her zaman Binance ya da Coinbase gibi büyük borsalarda anında yayınlanmıyor ve buralarda listelenmeleri zaman alabiliyor. Bunun sonucu olarak da, bu yeni kripto paraları itibari parayla eşleştiren işlem çiftleri mevcut olmayabiliyor. Bu yeni projelerin öncelikle daha küçük platformlarda, Tether gibi stablecoin’ler veya Bitcoin ve Ethereum çiftleriyle işlem görmesi oldukça yaygın.

Unutmayın: Bir projenin başarısı, kripto topluluğunda ne ölçüde kabul gördüğüne bağlıdır. Bir projenin mevcut durumuyla ilgili olarak sosyal medyadaki etkisi ve daha da önemlisi işlem hacimleri fikir verebilir.

Binlerce kripto para piyasada yerini alırken, blockchain teknolojisi yeni ve heyecan verici yollarla kullanılıyor. Trendler sürekli gelişmeye devam ediyor, topluluktaki farkındalık ve kabullenme oranları da artıyor. Merkez bankaları dijital para birimlerini hevesle keşfe çıkmış ve Facebook gibi özel şirketler Libra stablecoin gibi proje projelere atılmışken, önümüzdeki aylarda ve yıllarda daha da fazla yeni kripto para görmeye hazırlıklı olun.