BLOG

Binance Tr Ye Para Yatırma

Günümüz dünyasında dijitalleşen birçok şey gibi para da artık dijital bir hal aldı. Kripto para adı verilen bu yeni kavramla kullanıcılar uzun bir süre önce tanıştı. Kripto para alım ve satımı yapabilmek için ise bir kripto para borsası kullanmanız gerekiyor. Ülkemizde hizmet veren Binanca TR, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olarak öne çıkıyor.

Binance TR üzerinden kolaylıkla kripto para alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz. Ancak başlangıçta alım yapabilmeniz için belirli bir miktar paraya ihtiyacınız olacak. Bu nedenle öncelikle kripto para borsası hesabınıza para yüklemelisiniz. Merak etmeyin, bu işlem oldukça basit. Gel de Binance TR’ye para yatırma işlemini adım adım inceleyelim.

Binance TR’ye para yatırma nasıl yapılır?

  • Adım #1: Binance TR internet sitesini açın.
  • Adım #2: Var olan hesabınıza giriş yapın ya da yeni bir hesap oluşturun.
  • Adım #3: Cüzdan sekmesini genişletin.
  • Adım #4: Yatırma seçeneğine tıklayın.
  • Adım #5: Para transferi yapmak istediğiniz bankayı seçin.
  • Adım #6: Para göndereceğiniz hesap adını ve IBAN numarasını göreceksiniz.
  • Adım #7: Size verilen IBAN numarasına hesabınıza geçmesini istediğiniz miktarda parayı gönderin.
  • Adım #8: Gönderdiğiniz tutar, çalışma saatleri içerisinde Binance hesabınıza aktarılacak.

binance tr para yatırma

Binance kripto para borsasıyla işlem yapabilmek için öncelikle hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Bunun için Binance TR internet sitesini açmalısınız. Bu işlemi masaüstü tarayıcınızdan, mobil tarayıcınızdan veya Binance TR mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Adımlar cihaza göre değişiklik gösterebilir ancak genel olarak benzerlik taşıyacaktır.

binance tr para yatırma

Binance TR internet sitesini açtıktan sonra sağ üst köşede “Giriş Yap” ve “Kayıt Ol” butonlarını göreceksiniz. Daha önce hesap oluşturduysanız “Giriş Yap” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Yeni bir hesap oluşturmak isterseniz “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.

binance tr para yatırma

Binance TR internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa çıkacak. Sağ üst köşede bulunan sekme seçeneklerinden “Cüzdan” sekmesine tıklayın.

binance tr para yatırma

“Cüzdan” sekmesini genişlettikten sonra karşınıza para yatırma seçenekleri çıkacak. Size uygun olan bir bankayı seçin. Farklı bankalar arasında yapılan para transferleri sırasında bankaların komisyon alabileceğini unutmayın.

binance tr para yatırma

Seçtiğiniz bankaya ait hesap adı ve IBAN numarasını göreceksiniz. Bu bilgileri kullanarak kendi banka hesabınıza girin. Mobil veya internet bankacılığı üzerinden Binance TR’nin verdiği hesap adı ve IBAN numarasını kullanarak istediğiniz kadar para gönderebilirsiniz.

binance tr para yatırma

İşlemi tamamladıktan sonra biraz beklemeniz gerekebilir. Transferler genellikle anında gerçekleşse de bazen üzerinde çalışma saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer çalışma saatleri dışında bir transfer yaptıysanız, transfer işlemi çalışma saatleri başlayana kadar askıda tutulacaktır.

Binance TR’ye para yatırırken dikkat etmeniz gerekenler

binance tr para yatırma

Binance TR hesabınıza para yatırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. İlk ve en önemli nokta, para transferi yapacağınız banka hesabının kendi adınıza olmasıdır. Yani Binance TR hesabı sizin adınıza kayıtlıysa, para transferi yapacağınız banka hesabı da aynı kişi adına olmalıdır. Anne, baba, eş, çocuk, kardeş gibi aynı soyadını taşıyan kişilerden yapılan para transferleri kabul edilmemektedir.

Binance TR para yatırma sayfasında anlaşmalı bankalar arasında yer alan bir banka hesabınız varsa anlık olarak para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Farklı bankalardan para yatırma işlemi yapmak isterseniz çalışma saatlerini dikkate almanız gerekmektedir. Çalışma saatleri dışında yapılan transferler çalışma saatlerine kadar bekletilecektir.

ATM veya kredi kartı ile para yatırma işlemi yapmanız maalesef mümkün değildir. Ayrıca, ilk kez para yatırma işlemi yaptığınızda transfer ve kripto para çekme işlemleri 48 saat boyunca devre dışı bırakılır. İlk kez para yatırma işlemi yapacaksanız bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

En popüler kripto para borsalarından biri olan Binance TR’ye nasıl para yatırabileceğinizi adım adım anlattık. Siz de deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.