BLOG

Binance Poa Adres Ispatı

Dünyanın lider blok zincir ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcılarından olan Binance, Türkiye’deki depremlerin en çok etkilediği bölgelerdeki kullanıcılarına yardım eli uzatıyor. Binance, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerindeki kullanıcılarına 100’şer dolar değerinde BNB dağıtacağını açıkladı. Bu yardım dağıtımı, Proof of Address (POA-Adres İspatı) yöntemiyle belirlenecek.

Olağanüstü Durumlarda Kripto Yardımı

Doğal afetler sonrasında, finansal yardımın hızlı bir şekilde ulaştırılması zor olabilir. İşte bu noktada kripto transferleri, hızlı, düşük maliyetli, uluslararası ve şeffaf işlemler sunması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Binance, depremden etkilenen kişilere hızlı bir şekilde ulaşabilmek için bu yöntemi kullanıyor. Bu sayede yardım miktarı ve dağıtımı takip edilebilir hale geliyor.

Bağışlar Binance Charity ile Toplanacak

Binance Charity, herkesin bağış yapabileceği kamuya açık bir bağış adresi olarak faaliyet gösteriyor. Deprem yardımı için yapılan bağışlar, Türk Lirası’na dönüştürülüp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yetkilendirilmiş yardım derneklerine aktarılıyor. BTC, ETH, BNB, BUSD ve XRP gibi dijital varlıklar da kabul ediliyor.

Binance kurucusu ve CEO’su CZ, Türkiye’deki depremlerin çok sayıda insan ve topluluğu etkilediğini belirtti. Binance olarak bu çabaların etkilenenlere bir nebze de olsa yardımcı olmasını umduklarını ifade etti. CZ ayrıca, endüstrideki paydaşları bu kriz zamanlarında yardıma çağırdı.

CZ, “Türkiye’deki Binance kullanıcılarını ve ailelerini güvende tutmak ve gereken yardımı sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Binance olarak bu zor zamanlarda kullanıcılarımızın yanındayız. Türkiye’deki topluluğumuza yardım etmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Binance’in depremzedelere sağladığı bu yardım, kripto para dünyasında fark yaratmayı amaçlayan bir örnek teşkil ediyor. Kripto para birimleri, gelecekte de olağanüstü durumlarda hızlı ve güvenilir bir yardım mekanizması olarak önemini koruyacak gibi görünüyor.