BLOG

Coinbase Den Binance Transfer

Binance ve Coinbase, en popüler borsalar arasında yer alıyor, ancak Binance’dan Coinbase’a nasıl kripto para transferi yapılır?

Kripto para birimlerine ait cüzdan ve borsa seçeneklerinin artmasıyla birlikte, kripto para sahiplerinin varlıklarını ağlar arasında transfer etmek istemeleri daha yaygın hale geliyor.

Bankanızın artık Binance’a ödeme yapmasına izin vermediği için, zaten Coinbase’de varlıklarınız var veya sadece değişiklik yapmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Binance’tan Coinbase’a Nasıl Kripto Para Transferi Yapılır?

Binance’tan Coinbase’e transfer yapmak için öncelikle Coinbase ve Binance hesaplarınızı açmanız gerekecektir.

Coinbase panonuza gidin ve ‘Gönder/Al’ seçeneğini seçin. Burada ‘Al’ sekmesini seçin ve Coinbase’a aktarmak istediğiniz varlığı seçin.

Seçtikten sonra, Coinbase size yalnızca o kripto para birimi için benzersiz bir adres verecektir. Bu adresi kopyalayın ve Binance web sitesine geri dönün.

Binance sitesinde, cüzdanınızın ‘Fiat and Spot’ bölümüne gidin ve ‘Çek’ seçeneğini seçin.

Burada, çekmek istediğiniz coin’i (Coinbase’de seçtiğiniz aynı coin) seçin ve Coinbase adresini Adres bölümüne yapıştırın.

Coinbase, Binance Chain (BEP2/BEP20) desteklemediği için, kripto paranızı başka bir seçenekle, örneğin kripto paranın yerleşik blok zinciri ile göndermeniz gerekecektir.

Son olarak, çekme miktarını girin ve çekilmeyi seçin. E-posta adresinizden çekilme işlemi için 2FA ve doğrulama yapmanız istenebilir.

Tamamlandığında, transferin durumunu görmek için İşlem Geçmişine gidin.

Binance’tan Coinbase’e Transfer Ücreti

Websitesine göre, Binance, her bir transfer için farklı olan bir çekme ücreti almaktadır.

Binance’ın belirttiğine göre “Her bir çekme işlemi için kullanıcılar, kripto para birimini Binance hesaplarından çıkarmak için işlem masraflarını karşılamak üzere düz bir ücret öder.

Çekilme ücretleri, blok zinciri ağı tarafından belirlenir ve ağ yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak haber verilmeksizin değişebilir. Lütfen her çekme sayfasında listelenen en güncel verileri kontrol edin.”

Binance’tan Coinbase’e Transfer Ne Kadar Sürer?

Binance’a göre, her blok zinciri farklıdır ve kendi mekanizmaları ve zaman çerçevelerine sahiptir.

Ancak, genellikle kripto para transferinin tamamlanması 30 dakika sürer.

Ancak, yüksek ağ yoğunluğuyla karşılaşırsa, işlemin 24 saate kadar sürebileceği de olabilir.

Kripto Para Transferi Hakkında Unutulmaması Gereken Önemli Noktalar

Kripto para transferi genellikle gereklidir, ancak bu süreci dikkatlice ve yalnızca süreci anladığınızdan ve emin olduğunuzdan emin olarak yapmanız önemlidir. Yanlış adımlar, varlıklarınızın kalıcı olarak kaybedilmesine neden olabilir.

İşte kripto para transferi yaparken dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar:

  • Transfer yapmak istediğiniz coin’in Coinbase’de listelendiğinden emin olun.
  • Coinbase adresinizin ve Binance alıcısı adresinin eşleştiğinden emin olun, adresi kopyalasanız bile.
  • Kripto varlıklarınızı farklı bir coin için olan bir adrese transfer etmeyin. Örneğin, yalnızca BTC adresinize BTC gönderin.
  • Coinbase, tüm kripto paranızı kaybetmeden transferi doğru bir şekilde kurduğunuzu sağlamak için küçük bir miktarda kripto para birimini yeni bir adrese transfer etmenizi önerir.
  • Binance, kullanıcılarının en ucuz ücreti seçmemesini, bunun yerine Coinbase ile uyumlu olan bir ağı seçmelerini vurgular.

Featured Image by Vadim Artyukhin on Unsplash