BLOG

Btcturk Ten Binance Ye Transfer

Binance, Türkiye’nin en çok kullanıcısına sahip olan ve 100’den fazla kripto para işlemi yapabilmenizi sağlayan bir borsadır. Birçok Türk kullanıcı, BTCTürk’ten Binance hesaplarına komisyonsuz şekilde nasıl para veya coin transferi yapabileceklerini araştırmaktadır. Bu yazıda, size BTCTürk’ten Binance’e para transferi yapmanın adımlarını yüksek çözünürlüklü görsellerle anlatacağım.

BTCTürk Uygulamasını Açın

BTCTürk Pro uygulamasında varlıklarım kısmında 100 TL bulunuyor. Binance hesabınıza transfer yapabilmek için mutlaka USDT ile işlem yapmalısınız. Bu yüzden öncelikle elinizde BTC veya altcoin varsa USDT’ye çevirmelisiniz. USDT, 1 dolara sabitlenmiş bir coindir. Portföyünüzde bulunan coinlerin dolar cinsinden değeri USDT (tether) olarak görülür.

BTCTürk’ten Binance hesabınıza USDT yerine Bitcoin veya altcoin de gönderebilirsiniz, ancak bu durumda gönderim hem yavaş olur hem de komisyon ücreti alınır.

BTCTürk’ten USDT Alma İşlemi

Binance’e USDT gönderebilmek için öncelikle elimde bulunan Türk Lirasını USDT’ye çevirmem gerekiyor. Bunun için BTCTürk uygulamasından fiyatlar butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda TRY alanına gelerek arama kısmına USDT yazmanız gerekmektedir. USDT/TRY alanına tıklayarak elimizdeki Türk Lirasını (TRY) USDT’ye çevireceğiz.

Bu adımda BTCTürk’ten USDT alma işlemini tamamlamış oluyoruz.

BTCTürk’ten Binance Hesabına USDT Aktarımını Tamamlıyoruz

BTCTürk hesabımızdaki ana menüde yer alan AL-SAT’a tıkladıktan sonra USDT AL yazan yeşil butona tıklıyoruz. Ardından üst kısımda yer alan limit’e tıklıyoruz. Karşımıza çıkan fiyat kısmında USDT’yi en düşük fiyatla alacağız. Bu adımda USDT alma işlemini tamamlamış oluyoruz.

Binance Hesabından USDT Adresimizi Buluyoruz

BTCTürk hesabında VARLIKLARIM kısmında gördüğünüz gibi 13.67 USDT bakiyemiz mevcut. Şimdi Binance uygulamasına girdikten sonra en sağdaki CÜZDAN’a tıklıyoruz. Üst kısımda YATIRMA butonuna tıklıyoruz.

Yatırma butonuna tıkladıktan sonra karşımıza Kripto arama alanı gelecek. Arama kısmına USDT yazdıktan sonra alt kısımda USDT (TetherUS)’a tıklayacağız. Bu adımda TRC20 ağını seçmemiz gerekmektedir.

BTCTürk’ten Binance Hesabına USDT Aktarımını Tamamlıyoruz

Son adımda, Çek alanından Tether (USDT)’yi bulup tıklıyoruz. Binance’te TRC20 ağını kopyaladığınız için BTCTürk’teki çekim adresinden de ağ olarak TRC20 ağını seçmemiz gerekiyor.

Çekme adresini ekledikten sonra miktar kısmına ne kadar USDT göndereceğinizi yazıyorsunuz ve ÇEKME İSTEĞİ GÖNDER butonuna tıklıyorsunuz. İşlemi onayladıktan sonra birkaç saniye içinde e-posta adresinize onay maili gelecektir.

Binance hesabına girerek cüzdanım sekmesinden USDT’leri görebilirsiniz. Transfer işlemi, gönderim için beklenen zaman da dahil 5 dakikadır. Transfer işlemi yoğunluk durumuna göre 5-10 dakika gecikebilir.

Umarım bu yazı size yardımcı olur ve bol kazançlar elde etmenizi sağlar.